Pszichológiai kutatások sora bizonyítja, hogy egy csoport akkor működik a leghatékonyabban, ha megfelelő szakmai vezetés mellett demokratikusan, a tagok egyedi motivációit hasznosítva teheti ezt. Ehhez azonban a vezetői “soft skill”-ek széles tárháza szükséges, melyek megszerzésében és fejlesztésében tudok segíteni.
Mik is ezek?
- asszertív kommunikáció
- mediációs képességek
- csoportszervezés és -működtetés
- döntéshozatal
- problémamegoldás
- empátia
- a csoport tagjainak, motivációiknak ismerete
- bátorítás
Egy “főnök” mindent tud, kritizál, a csoporttagok javaslataira nem nyitott. A fókuszban a fejlesztendő területek, gyengeségek vannak, felelősséget hárít, nem motivál megfelelően, főleg megfélemlítéssel, pszichés nyomással próbál hatni a csoport tagjaira.
Ezzel szemben egy “vezető” a csoport tagjainak erősségeire fókuszál és a feladatokat ez alapján osztja szét. A csoporttagok sikerét meghagyja nekik, ő maga is a csoport része. Utat mutat, jó példával jár elöl, egyénre szabottan motivál és nyitott beosztottjai meglátásaira. Folyamatosan tanul, felelősséget vállal a mulasztásaiért. Bátorítja a különbözőséget és nem az eredményekre, hanem a teljesítményre koncentrál.
A vezetőképzés folyamán egy vagy több vezetői kompetenciára fókuszálva igyekszünk elmélyíteni az elméleti és gyakorlati lehetőségeket. Ezek hosszú távú beépítése a mindennapokba bizonyítottan növeli a produktivitást, javítja a vállalati kultúrát, ezáltal csökkenti a fluktuációt és így a javítja a profitabilitást. A vállalat rugalmasabban lesz képes alkalmazkodni a változásokhoz, illetve jelentősen megnő a vállalaton belüli átláthatóság.
Csoportos és egyéni vezetőképzési lehetőségekről, coachingról, tréningekről és workshopokról érdeklődhetnek telefonon vagy e-mailben.